Dvořákova Praha

International Music Festival

 

Dvořákova Praha, jeden z nejprestižnějších hudebních festivalů v Česku, již po 10 let zve zahraniční i české špičkové umělce, aby vzdali hold jednomu z největších skladatelů všech dob, Antonínu Dvořákovi. Dominantou letošního festivalu, který proběhne od 7. do 23. září, je programová řada Dvořák Collection. Ta letos a v roce 2018 nabídne vrcholné kantáty a oratoria, tedy díla, v nichž se spojuje síla mnohačetného lidského hlasu se zvukem velkého orchestru a sólistů. Zazní slavné tituly, jako jsou Stabat Mater, Requiem či Te Deum, ale i málo slýchané opusy jako např. Hymnus Dědicové Bílé Hory nebo kantáta Americký prapor. Festival postupně představuje dílo Antonína Dvořáka v celé jeho šíři a navazuje tak na uvedení Dvořákových symfoniích a symfonických básních či ostře sledované novodobé premiéry Dvořákovy první opery Alfred v předchozích letech.

 

Vrcholné Dvořákovo Stabat Mater slavnostně otevře festival 7. září v Rudolfinu, a to v mimořádném provedení. Vystoupí operní pěvci, které spojuje Metropolitní opera i další nejvýznamnější světové operní domy a pódia: lotyšská sopranistka Kristine Opolais, slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová, polský tenorista Piotr Beczala a německý basista René Pape. Doprovodí je Český filharmonický sbor Brno a PKF - Prague Philharmonia pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma.

Vrcholným zážitkem jistě bude 13. a 14. září provedení Dvořákova Requiem v opět mimořádném pěveckém obsazení charismatickou sopranistkou Ailyn Pérez, nizozemskou mezzosopranistkou Christianne Stotijn, americkým tenoristou Michaelem Spyresem a českým basistou světového renomé Janem Martiníkem. Sólisty doprovodí Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem a Pražský filharmonický sbor. Dvořákovskou kolekci letos ozdobí také závěrečný koncert festivalu 23. září. Pod taktovkou Tomáše Netopila se Vídeňští symfonikové, Pražský filharmonický sbor, Simona Šaturová a Adam Plachetka ujmou famózního Dvořákova Te Deum.

Kontakt

Kontaktujte nás na mailové adrese jtconcierge@jtconcierge.com

nebo nám zavolejte:

Czech Republic: +420 221 710 818
Slovak Republic: +421 903 560 768

J&T SERVICES ČR, a.s. - Odbor Concierge